Record Store Day 2017

Geçtiğimiz cumartesi, 22 Nisan 2017’de 10. yaşına giren Record Store Day‘i tüm yurtta ve dış temsilciliklerde kutladık :)

13“Plak Dükkanları Günü”nün ana amacı plak şirketlerinin sınırlı sayı ve çeşitli formatlarda bu “özel” gün için ürettikleri plak çeşitlerini bağımsız plak dükkanları aracılığıyla sergileyip satmak/sattırmak.

Bizim ülkede böyle oldu mu veya bir önceki RSD’lerde olmuş mudur diye soracak olursanız, orası biraz karışık. Dükkanlarımız bu kutlu gün için hazırlanmış olan plaklardan tedarik edebilmişler midir, etmişlerse ne çeşitlilikte?

Aklınız bu ayrıntılara takılmasın derim, ama ille de “olsun, ayrıntılar güzeldir” derseniz günün anlam ve önemini anlatan, dünyada bugüne özel basılan plakların listesini şuradan inceleyebilirsiniz.

Bu listedeki yeni basılmış plakları görmemiş olsak da bu özel gün için gerçekleşen tüm etkinliklerin parti havasında geçtiğinden eminim.

Aşağıdaki tvitte gördüğünüz Kontra Plak etkinliğine birçok müzisyen katılıp DJ setleri de kuruldu. Çok keyifli bir ortamda müzik ve plakla dolu yaşandığı her haliyle belli oluyor.

Biz Nisa’yla beraber Kadıköy Plakhane‘nin sazlı, sözlü, börekli, çörekli, çaylı, maylı etkinliğindeydik. 14-20 saatleri arasında gerçekleşen partiye ilgi oldukça fazlaydı. Bendeniz kısa bir DJ’liğe dahi soyundum. Sonuç: Çoook keyifliydi!

Çekilen birkaç fotoğraf atmosfer hakkında ipuçları vermeye yetecektir sanırım.
(Fotolar: Batukhan/Tolga/Nisa)

Bize çok iyi bakan evsahiplerimiz Deniz & Deniz’e teşekkür ederim. :))

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

sevgiler, ayk


Record Store Day 2017’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s