Prince’ten 2021 Yazına Yeni Albüm

2021 yılının Temmuz ayında “Welcome 2 America” adında yeni bir Prince albümünün çıkacağı duyuruldu. İlginç, çelişkili, tuhaf bir açıklama. Gerçi söz konusu Prince olduğunda daha bir dikkat kesilmiyorum da değil.

Peki neden enteresan?
Çıkacak olan “Welcome 2 America”, “kayıp” bir albüm olarak etiketleniyor. Kendi Paisley Park stüdyo/şarkı mahzeninden taze derlenen, daha bir politik odaklı olduğu söylenen bir çalışma.

Oysa işin ilginç taraflardan biri benim “Welcome 2 America” turnesi kapsamında bir konsere zaten katılmış olmam. Tuhaf. Tek Almanya konseri olma özelliği taşıyan Köln’deki 2011 konserine gitmiştim. Fani dünya, ne olur ne olmaz diyerek.

“Welcome 2 America Euro Tour” 2010’daki “20Ten” albümünü destekleme turnesiydi diye düşünüyordum, herkes gibi. Zira “20Ten” normal yollarla satışa sunulmayıp bazı müzik mecmualarla birlkte bedava dağıtılmıştı. Halbuki önümüzdeki yaz çıkacak olan albümünün üst başlığı ve konseptiymiş.

20Ten albüm görseli

Diyordum ya şahsına münhasır, beklenmedik biri. Hayatta olmasa bile!

İlk çıkan tekliyi aşağıya bıraktım. Parça şahane!

Sevgiler, AÖ


Prince’ten 2021 Yazına Yeni Albüm” için bir yanıt

  1. Ayk, fazla tarzım değil ama rast geldiğim zaman ilgiyle dinlediğim ve seyir ettiğim egzotik olarak tanımlayacağım bir şarkıcı. İlginç yorumları var. Güzel bir çalışma olmuş, Teşekkürler.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s